Chcesz poprawić pozycję swojej strony? Zadbaj o meta tilte!

Lipiec 23, 2019 przez Agnieszka

Dobrze pozycjonowana strona internetowa pojawia się wysoko w wynikach wyszukiwania. Przedsiębiorcy często zapominają lub nie wiedzą, jak ważny dla wyszukiwarki Google jest meta title ich strony. Czym jest tytuł? Jakimi zasadami warto się kierować przy tworzeniu meta title, by zachęcał użytkowników do odwiedzenia witryny?

Co to jest meta tytuł?

Meta title to tytuł, który opisuje treść strony internetowej i zachęca użytkownika do wejścia na nią. Gdy czegoś szukasz  w Internecie, Twój wzrok kieruje się najpierw na tytuł. Rano przed wyjściem z domu sprawdzasz pogodę na telefonie? Oto wyniki wyszukiwania dla hasła „pogoda Łódź”. Tytuł strony to tekst na niebiesko.

Jeśli jesteś zainteresowany pogodą na dziś, skorzystasz z drugiego linku. Pierwszy  i trzeci link są skierowane do osób, które szukają długoterminowej prognozy pogody dla Łodzi. Pewnie odwiedzisz je, by mieć pełną informację o tym, jaka będzie pogoda w kilku najbliższych dniach. Wiesz, że to właśnie tytuł decyduje o tym, jak wysoko pojawi się konkretna strona w wynikach wyszukiwania?

Jak meta tytuł wpływa na pozycjonowanie strony?

Meta tytuł pojawia się w trzech miejscach.

 1. W wynikach wyszukiwania

2. W nazwie karty w przeglądarce internetowej

3. W witrynie, zakładce dodanej do paska ulubionych

Ten krótki, prosty tytuł wpływa na to, jak strona internetowa prezentuje się w wynikach wyszukiwania. Meta tytuł to informacja o tym, co zawiera strona. Jest ważny dla robotów największej przeglądarki internetowej – Google oraz dla użytkowników. Decyzję o tym, czy odwiedzić daną stronę, podejmujesz bardzo szybko – często wystarczy jedynie kilka sekund, w ciągu których podejmiesz decyzję, czy chcesz zapoznać się dokładnie z treścią witryny. Dobrze przygotowany tytuł jest jednym z filarów skutecznego pozycjonowania.

Jaki powinien być dobry meta tytuł?

Dobrze przygotowany meta tytuł strony powinien spełniać następujące kryteria:

 1. Jest starannie przemyślany – tutaj nie ma miejsca na przypadki!
 2. Jego długość nie przekracza 70 znaków ze spacjami. Optymalna długość to 60-70 znaków ze spacjami. Po 70 znaku w wyszukiwarce wyświetli się jedynie wielokropek.
 3. Zawiera słowa kluczowe, w meta tytule strony internetowej z prognozą pogody powinno znaleźć się słowo: „pogoda” „prognoza” lub fraza „prognoza pogody”.

Jakie błędy są najczęściej popełniane przy tworzeniu meta tytułów?

Meta tytuły są bardzo często za długie i wypełnione słowami, które nie mają żadnego znaczenia. Część firm umieszcza w meta tytułach wszystkie frazy kluczowe, które tracą językową poprawność i prezentują się nienaturalnie. Wstawienie na pierwszym miejscu w meta tytule nazwy firmy jest również często popełnianym błędem. Nazwa przedsiębiorstwa najczęściej nie przekazuje potencjalnym klientom wystarczających informacji, które skutecznie zachęcą ich do odwiedzenia witryny. Warto pamiętać również, że Google nie zwraca uwagi na powtórki, więc powtarzanie słowa kluczowego mija się z celem i niepotrzebnie zabiera znaki.

Jak wygląda tytuł Wykreowanych w html?

Gotowy tytuł powinien zostać dodany do skryptu strony internetowych. Tak prezentuje się tytuł Wykreowanych – „Firma marketingowa kreująca promocję w Internecie-  agencja Wykreowani”.

Meta title strony internetowej decyduje o tym, jak wysoko pojawi się witryna w wynikach wyszukiwania. Koniecznie sprawdź, jaki tytuł ma Twoja witryna i jeśli nie spełnia kryteriów Google, najwyższy czas na jego poprawę!

Jesteś zainteresowany współpracą z nami? Zapraszamy do kontaktu!

Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i zaproponują najlepsze spersonalizowane rozwiązania.

Jestem zainteresowany

  Quick Quote

  Your website address is?

  How can I contact you?

  What you will get?

  Action strategy

  Visibility audit

  Atrakcyjną propozycję

  ...and a lot more!